MORFOLOGIA

Zespół SE7EN to pierwszy – od wielu lat – polski boysband, którego wartość leży w sile tej eklektycznej piątki. Morfologii powstania zespołu bezowocnie szukać wśród stosów skrupulatnie opracowanych strategii, na biurkach dyrektorów wielkich koncernów firm fonograficznych, tudzież na tablicach planistycznych agencji PR. Genezy zespołu trzeba szukać w nieskrępowanej sile marzeń, determinacji, wizji, innowacji  oraz pracy, pracy i raz jeszcze pracy… Ta piątka wiedząc, iż spoczywa na nich brzemię nazwy – Se7en – miała świadomość, iż z założenia muszą pracować za siedmiu by osiągnąć sukces, by stanąć w miejscu, przeznaczonym dla nielicznych, na Olimpie polskiej sceny muzycznej… Czy tak się stanie?! Czas, Państwa reakcje, dynamiczny management, pełne poświęcenie zespołu wydadzą najlepszy, z możliwych werdykt…

onas3
onas2

MUZYKA

Poszukując własnej przestrzeni muzycznej Se7en rozpoczęli dość długą, niezwykle żmudną, a nawet niebezpieczną drogę… ponad 2-letnia kampania mająca na celu wypracowanie swojego własnego, niepowtarzalnego i bardzo unikatowego stylu zaczęła się w miejscu, w którym współczesna polska muzyka rozrywkowa zdawała się kończyć swoje brzmienia, a jej rezydenci – artyści i muzycy czy to z braku potrzeby czy z chęci płynięcia z nurtem omijali szerokim łukiem. Świadomość tych zapomnianych dróg i lądów, bezkompromisowość, wrażliwość oraz buntownicza natura chłopaków z Se7en wskazała na kompasie marzeń wiele kierunków lecz jeden cel: własna przestrzeń muzyczna oparta o łączenie muzycznych nurtów z pozoru niepasujących do siebie, tym samym uciekając od – jak pisał Gombrowicz – „gęby”, muzycznej ”gęby”. Se7en – choć bardzo by tego chcieli – na dzień dzisiejszy nie staje się kamieniem milowym muzyki rozrywkowej. Ich muzyka to jedynie interpretacje na ich własną, nieskrępowaną modłę. Czując potrzebę egzaltowania swoich emocji przez ciekawe teksty, intrygujące linie melodyczne oraz nietuzinkowe aranżacje muzyczne, w których można znaleźć motywy muzyki pop, klasycznej, rocka, dance, dupstepu, electro-pop, Se7en sięga po inspiracje z podwórka zachodnich boysbandów, artystów soul, funk, pop. Podnosząc wysoko głowę, trochę  bezczelnie, lecz z pełną świadomością, klarownie składają deklarację, iź czerpią całymi garściami z motywów linii melodycznych, wcześniej zastosowanych niepowtarzalnych interwałów muzycznych czy rozwiązań brzmień z zachodnich produkcji tytanów muzyki rozrywkowej. 
Se7en z premedytacją „zapożyczają” kilka, bodaj najbardziej znanych utworów, kilku bezwątpliwie najbardziej znanych boysbandów świata, takich jak: Backstreet Boys, NKOTB, N’Sync pozwalając sobie na luźne, przewrotne, często niekonwencjonalne rozumienie ich muzyki oparte na własnych tekstach. Wszystkie te działania budują muzyczną przestrzeń zespołu Se7en na pięciolinii boysbandu nie mającego ograniczeń w formie, kształcie, stylu muzycznym. 

SE7EN – NAZWA

Przyjęcie angielskiej nazwy zdaje się być naturalnym krokiem w budowaniu brandu prawdziwego boysbandu. Strategia ta, w prostej lini odwołuje się  do zachodnich rynków muzycznych, na których w istocie powstał format zespołu opartego na kilku chłopakach, tudzież dżentelmenach interpretujących wykonywaną muzykę według zasady: „każdy na swój charakterystyczny sposób, lecz na wspólnym mianownikam”. Tak też się stało w przypadku zespołu Se7en. 
Se7en (bryt., amer.: /ˈsɛv.ən/)  to liczebnik główny oznacza liczbę 7 – siedem (łac. septem, gr. επτα, hebr. šeba, akad. šebe, ar. sab`a skt. saptá, nah. chicome). Liczba ta uważana była/jest za mistyczną, wyróżniającą się bogatą symboliką. W wielu mitologiach i religiach świata jest symbolem całości, dopełnienia, symbolizuje związek czasu i przestrzeni. Starożytni filozofowie przypisywali jej własności opieki i władzy nad światem, kojarząc z siedmioma planetami. Pitagorejczycy uważali ją za najwyższą podstawową liczbę całkowitą. W wielu mitologiach stanowiła atrybut bogów, jej wartość była przedstawiana w architekturze, świętych pismach, przykazaniach, kosmologii.
Sumerowie, Egipcjanie, Hetyci, Persowie, Grecy, Rzymianie, Goci, ludy Afryki, Chin oraz religie: judaistyczna, chrześcijańska, islamska, hinduska, aztecka, szintoistyczna, buddyjska upatrywały w tej liczbie symbol niemal boski.
 
Celem zespołu Se7en jest sprawić by liczba “7” stała się synonimem bardzo dobrej muzyki, efemerycznego show, nieskrępowanej zabawy.  
se7en 1
choreografie

CHOREOGRAFIE

Tak jak w przypadku muzyki, tak w przypadku choreografii tanecznej Se7en nie ograniczyło się jednego stylu tańca. Tworząc taneczne show inspirowali się królami gatunków: Michaelem Jacksonem, Justinem Timberlakiem, Usherem, Britney Sprears czy najlepszymi formacjami tanecznymi świata. Czerpiąc natchnienie równocześnie nie zatracili swojej tanecznej osobowości, co w konsekwencji sprawiło, iż każdy układ taneczny serwuje publiczności pełną radość z bycia integralną częścią ich koncertu. Ich kroki to chirurgicznie przygotowany dobry shake styli tanecznych: house, funk, jazz, electro, popping, flash dance, modern, a nawet taniec latynoamerykański. 

OUTFIT

„Wisienką na torcie” ich muzyki, koncertów, teledysków są perfekcyjnie dobrane stylizacje. Z uwagi, iż jeden z członków zespołu posiada własną firmę modową zespół Se7en dopracował się i na tym polu własnego niekonwencjonalnego stylu łączącego modę street-style z basic, sceniczną z klasyką. Po pierwszych recenzjach ich kreatywności zspół Se7en poszedł za ciosem przygotowując własną linie ubrań sygnowanych nazwą Se7en by Tulipan oraz limitowane kolekcje opatrzone logami, każdego z chłopaków: Bednar, Młody, Karol, Steku.  

OUTFIT
Tulipan

Konrad Dobrzyński

Tulipan
Rocznik ’82. Z wykształcenia: coach personalny, negocjator, specjalista ds. PR i marketingu. Prywatnie: wizjoner, niepokorny marzyciel, mąż swojej Żony oraz ojciec dorastającej Córeczki. Dynamiczna osobowość, głód wiedzy i chęć zdobywania nieosiągalnego lokuje go w sferze ludzi o ściśle określonym światopoglądzie oraz wyjątkowo sprecyzowanej, życiowej motywacji. Swoje wizje muzyczne, choreograficzne oraz wizerunkowe oparł o  kanony wielu nurtów muzycznych: od amerykańskiego popu, przez electro, funk, swing, dance, a nawet muzyki klasycznej i – co paradoksalne – nieskrępowanej wyobraźni. Swoim pomysłom czy samemu procesowi tworzenia oddaje się bez reszty, a to przekłada się na gwarancję jakości, indywidualności oraz niesztampowości. Nie boi się eksperymentować z nutami, aranżacją czy tekstem, sprawia to, że produkcje „7″ są adresowane do ludzi z charakterem i wysublimowanym, muzycznym polotem.
 
Urodzony: 03.09.1982 – Poddębice
Imieniny: 21 listopada
Steku

Adam Steczek

Steku
Urodzony w najgorętszym dniu roku ’88 w Ełku. Mimo spokojnego usposobienia, w kodzie DNA „Steka” można znaleźć stosunkowo wybuchową mieszankę: pasji, namiętności oraz żelaznych zasad. Wszystko to sprawia, iż jego osoba staje na podium współczesnego profilu mężczyzny jako niezwykłego gentlemana, charyzmatycznego członka grupy Se7en, skrupulatnie dążącego do osiągnięcia celu. Tworząc swoje „ja” – „Steku” – przez całe życie, z powodzeniem i wielkimi sukcesami odnalazł się w pierwszych ligach polskiej piłki. Dzięki temu oraz zainteresowaniom, takim jak: książka, sporty walki, muzyka, taniec wypracował w sobie mechanizmy determinacji, świadomości ciężkiej pracy oraz ofiarności…  wszystko to by osiągnąć zamierzony cel. Każdego dnia budzi się i zasypia przy boku ukochanych dziewczyn: Żony i Córki… co sprawia mu bodaj największą radość życia. 
 
Urodzony: 01.08.1988 – Ełk
Imieniny: 24 grudnia
Młody

Kacper Klepacz

Młody

Pseudonim nie tyle sugeruje jego wiek, choć ten z uwagi na metrykę (7 kwietnia 1996 rok) faktycznie znacznie uwydatnia zależność, ale przede wszystkim podkreśla jego nieokiełznane siły, pęd życia, witalność, nieokiełznaną fascynację życia. „Żywe srebro” zespołu wprowadza bardzo dużo dobrego klimatu do każdego podjętego działania: czy to produkcji wokalnej czy tanecznej. Jego charakter łączy w sobie pierwiastki… ba! Całe żywioły. Wszystko to miało ujście przez lata w świecie sztuk walki, sportów ekstremalnych oraz tańca towarzyskiego, który stał się kluczem do jego obecnej figury osobowej składającej się z: pracowitości, siły, uporu, determinacji. Wszystko to przygotowało go do roli „grzecznego łobuza” formacji Se7en. 

Urodzony: 07.04.1996 – Warszawa

Imieniny: 6 stycznia

 

ZESPÓŁ

Bednar

Michał Bednarski

Bednar
Świat ujrzał go o 8:35, 10 stycznia roku 1989. Z każdą następną minutą ten sam świat systematycznie uświadamiał sobie, że od teraz będzie się obracał w tempie jakie narzuci mu Michał – człowiek o wielkim sercu, którego rozmiar mogą doścignąć jedynie dwie rzeczy, dwie jego pasje: piłka i moda. W każdej z nich „Bednar” odnalazł swoje prawdziwe „ja”, dał upust nieskrępowanej kreatywności oraz naturze. Swoje wartości oparł o wzorzec kochającego Ojca, a miłość do Mamy tylko umocowały Bednara w przekonaniu, że wysoką kulturą osobistą, pełnym oddaniem sprawie, pracą oraz szacunkiem do drugiego człowieka można znaleźć się w miejscu, w którym jest teraz: satysfakcji z miejsca, w którym jest, z równoczesną korektą siebie z dnia poprzedniego. Zawodowo związany z przemysłem modowym. 
 
Urodzony: 10.01.1989 – Radomsko
Imieniny: 10 kwietnia
Karol

Karol Skrobański

Karol
Gdyby rytm i taniec miał twarz oraz dar mowy pewnie wyglądał i mówiłby jak „Karol”. Zdefiniowanie jego talentu jest niezwykle karkołomne gdyż trzeba byłoby zbudować solidne rusztowanie na które musielibyśmy się wspiąć po szczeblach takich gatunków tańca, jak: break dance, popping, house, modern, jazz, hip-hop, flash i wiele, wiele innych. Nietuzinkowość w ekspresji ruchu daje Karolowi nieograniczone umiejętności w kreacji choreografii, pomysłów na sceniczne show oraz sile charakteru na samej scenie. Co więcej… jego ekspresywność również widoczna jest w plastycznej duszy tegoż artysty. Prace graficzne, budowanie przestrzeni wizerunku logo typowego firm oraz niczym nieograniczona wyobraźnia stawia go na równi z największymi artystami minionej epoki, równocześnie czerpiąc całymi garściami z nowoczesnych trendów kreatorskich. 
 
Urodzony: 09.03.1986 – Białystok
Imieniny: 4 czerwca